emulFALT


Bitüm Emülsiyon Plenti

emulFALT

Bitüm Emülsiyon Plenti


MARINI emulFALT Bitüm Emülsiyon Plenti; yüksek verimi, kompakt tasarımı, kullanım kolaylığı ve ekonomikliği ile tüm yol projeleri, asfalt uygulamaları ve diğer özel emülsiyon uygulamaları için ideal çözümdür.

 • MARINI MAKİNA mühendisleri tarafından tasarlan ve üretilen emulMILL kolloid değirmen özgün tasarımı ve ayarlanabilir rotor-stator aralığı sayesinde düşük penetrasyona sahip bitüm kullanımında bile mükemmel sonuçları garanti eder.
 • Değirmenin girişinde bulunan bölünmüş hat sayesinde SAE (Su-Asit-Emülgatör) ve bitümün ilk olarak değirmenin içinde karşılaşması sağlanır ve böylece köpürme engellenir.
 • Kızgın yağ veya elektrik ısıtmalı değirmen, invertör kontrollü bitüm ve SAE pompaları, akışölçer, vanalar ve tesisat sayesinde kesintisiz ve kontrollü üretim yapmaktadır.
 • Paslanmaz çelikten imal edilmiş ve yük hücreleri (loadcell) ile donatılmış SAE tankı, asit-emülgatör kantarı ve termostatik kontrollü kızgın yağ hatları sayesinde sorunsuz ve hassas üretim yapılması sağlanmaktadır.
 • Korozyona dayanıklı (paslanmaz çelik) dişli tip SAE (Su-Asit-Emülgatör) pompası ve akışölçeri, aşındırıcı özelliği yüksek asidik ve bazik sıvıların kullanımına uygundur.
 • Bitüm, SAE ve kerosen akışölçerleri sayesinde kolay kullanım, kontrollü ve reçeteye uygun üretim.
 • Kolay taşınma ve kurulum için konteyner tipi kompakt tasarım.
 • Opsiyonel; bitüm akışölçeri değirmenin bitüm giriş hattına entegre edilebilir.
 • Opsiyonel; Kerosen Dozajlama Sistemi dişli tip kerosen pompası, ex-proof elektrik motoru, akışölçer ve ön karıştırma için özel tasarım statik karıştırıcıdan oluşmaktadır.
 • Opsiyonel; modifiyeli bitümden emülsiyon üretmek için değirmen çıkışı Eşanjör ve Lateks Dozajlama Sistemi.
 • Opsiyonel; esnek üretim çözümleri için Entegre Bitüm Tankı (EBT).
 • Opsiyonel; ikiz SAE tankı sayesinde kapasite artışı.
 • Opsiyonel; dokunmatik ekranlı PLC & SCADA kontrol sistemi ya da bilgisayarlı kontrol kabini.
15ton/saat’e kadar, kızgın yağ ısıtmalı, tek SAE tanklı,
1 adet 20’ Open Top konteyner veya 1 adet standart TIR ile nakliye
15ton/saat’e kadar, elektrik ısıtmalı, tek SAE tanklı,
1 adet 20’ Open Top konteyner veya 1 adet standart TIR ile nakliye
6ton/saat’e kadar, kızgın yağ ısıtmalı, tek SAE tanklı,
1 adet 20’ Open Top konteyner veya 1 adet standart TIR ile nakliye
6ton/saat’e kadar, elektrik ısıtmalı, tek SAE tanklı,
1 adet 20’ Open Top konteyner veya 1 adet standart TIR ile nakliye
1-colloidamill_ICON

Kolloid Değirmen

emulFALT’ın ayarlanabilir aralığa sahip değirmeni emulMILL <6 μm altında partikül boyutu sağlamakla birlikte düşük penetrasyonlu bitüm kullanımında dahi son ürünün mükemmel kalitesinden ödün vermez. Kızgın yağ veya elektrik ısıtmalı değirmen anyonik, katyonik ve modifiye bitümlü emülsiyonların üretimi için uygundur.
2-Collaidal-Mill-Pumping-Section-ICON

Colloidal Mill & Pumping Section

1-Çek Valfler
2-SAE Akışölçer
3-Kolloid Değirmen
4-Emülgatör Pompası
5-Kerosan Dozajlama Sistemi (OPS)
6-Bitüm Akışölçeri (OPS)
7-Bitüm Pompası
3-TANK_ICON

SAE Hazırlık Tankı

emulFALT’ın su-asit-emülgatör hazırlık tankının gövdesi ve içindeki ısıtıcı serpantinler 316L paslanmaz çelikten üretilmiştir. Taş yünü ile izole edilen SAE hazırlık tankı; 3 kW’lık direkt akuple motor-redüktörlü karıştırıcı, 316L paslanmaz çelik mil ve kanatlar, karıştırıcı tank tabanı yataklaması için tam koruma sağlayan yatak muhafazalı paslanmaz çelik rulman ile donatılmıştır.
4-Hopper_ICON

Asit ve Emülgatör Kantarı

60 litre çalışma hacmine sahip asit ve emülgatör kantarı 316L paslanmaz çelikten imal edilmiş ve loadcell ile donatılmıştır.
5-bitumenpump_ICON

Bitüm ve Sirkülasyon Pompaları

emulFALT için özel tasarlanmış invertör kontrollü dişli bitüm pompası sayesinde hassas dozajlama yapılır ve bu sayede değirmen yalnızca karıştırma işlemine odaklanır. Plentte, kızgın yağ ısıtmalı versiyonlar için 1,5kW ALLWEILER sirkülasyon pompası bulunmaktadır.
6-controlpanel_ICON

Kontrol Sistemi

emulFALT’ın kontrol sistemi standart olarak manueldir. Bunun yanı sıra, kontrol paneline entegre dokunmatik ekran ile PLC & SCADA kontrol sistemi veya bilgisayarlı kontrol kabini opsiyonları mevcuttur.
7-Kerosene-Dosing-System-(OPTIONAL)_ICON

Kerosen Dozajlama Sistemi (OPSİYON)

Kerosen dozajlama sistemi için iki opsiyon mevcuttur.

1- Cut-back (MC) üretimi için yüksek debi oranı (%25-60).
2- Bitümü yumuşatmak için düşük debi oranı (%3-10).
8-bitumenmassflowmeter_ICON

Bitüm Akışölçeri (OPSİYON)

Üretim kontrolünü artırmak için sisteme bitüm akışölçeri entegre edilebilmektedir. Akışölçer sayesinde gerçek bitüm hacmi tespit edilebilmekte, ekstra kontrol ve reçete hassasiyeti sağlanmaktadır.