Eğitim


Ders kataloğu

Müşterilerimiz için eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Sadece iyi yetişmiş ve uzmanlaşmış bir kadro, makinelerin güvenilirliğinin ve üretkenliğinin garantisidir. İşte bu yüzden yeni ve modern eğitim merkezimizde ya da her nerede olursa olsun doğrudan şantiyenizde eğitimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu eğitim 4 ana başlıkta düşünülebilir.

Geleceğin plent yöneticileri ve operatörleri için eğitimler

Operatörler için Temel Eğitimler

Eğer asfalt ve bitümlü karışım üretimi ve ticareti yapacaksanız, fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, yol yapım sektöründen geliyorsanız ama bu plentlerin hiçbiri ile daha önce çalışmadıysanız ya da eğer bir taş ocağınız varsa ve hâlihazırda yaptığınız işe yeni bir iş kolu daha eklemek istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Bu eğitim sonunda; en yaygın bitümlü asfalt reçeteleri ve diğer bitümlü karışımların üretiminin yanı sıra asfalt plentlerinin ve bitümlü karışımlarla ilgili makinelerin temel sistem ayarlarını yapabilecek ve de bakım gereksinimlerini doğru bir biçimde karşılayabileceksiniz.

Eğitim tanımı

Eğitim; operatörlere, ustabaşılarına, plent yöneticilerine, laboratuvar teknisyenlerine ve bakım işçilerine MARINI plentleri ile asfalt ve bitümlü karışımların temel unsurlarını göstermek üzere tasarlanmıştır. Yol inşaatının temel noktalarına kısaca değindikten sonra, plentler, her bir parçası detaylı bir şekilde analiz edilerek incelenecektir. Sistem başlatma prosedürünün en pratik metotlarından, en uygun yakıt tüketimini sağlayan üretim tekniklerine, reçete ayarlarından iş yeri güvenliğine, soğuk silonun kalibrasyonundan Cybertronic yazılımının ve diğer işletim sitemlerinin ölçütlerine kadar bu eğitim asfalt ve  bitümlü karışımların üretimi için eşsiz bir bilgi kaynağı sunmaktadır.

Brülör Yönetimi

Brülör ayarları optimize edilerek yakıt tüketimi nasıl azaltılır?

Asfalt plentinizin ve diğer bitümlü karışımlara yönelik makinelerinizin brülör tüketimini azaltarak kârınızı arttırın. Bu eğitim, operatörünüze ve ustabaşınıza MARINI makinalarının brülör verimliliğini optimize etmek için günlük uygulamaların en iyi şekilde yapılmasına olanak sağlayan tüm bilgi ve becerileri sunmaktadır. Maliyetleri düşürüp kârı artırmak ile ilgileniyorsanız bu eğitim tam size göre!

Eğitim tanımı

Bu eğitim, işleyişlerinin ve ayarlarının detaylı bir biçimde anlaşılması için MARINI plent brülörlerine odaklanmaktadır. Yanma sürecinin temel prensiplerine hızlı bir şekilde göz atıldıktan sonra MARINI plent brülörünün bakımına ve ayarlamalarına odaklanılacaktır. Sahada yapılan bu eğitim uygun alev şiddetini elde etmeyi mümkün kılan yöntemler, sıcaklığın ayarlanması, brülör verimliğini maksimize etmek için nasıl bir mantık izlenmeli gibi konuları içermektedir.

Cybertronic ve Diğer Yönetim Sistemlerinin Eğitimi

Cybertronic MARINI plent yönetim sistemidir; bu eğitimde Cybertronic ve diğer makinaların yönetim sitemleri ile daha iyi üretim yapmanın ve tasarrufu maksimize etmenin “sırlarını” öğreneceğiz

Plent yönetim yazılımlarını ilk defa mı kullanacaksınız ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Ya da plentinizin üretim verimliliğini artırmak ve maliyetleri düşürmek için plenti yönetim sisteminizi dahi iyi anlamak mı istiyorsunuz? Bu eğitim tam size göre!

Eğitim tanımı

Plentinizi devreye alırken verdiğimiz bu eğitim; plent operatörleri, ustabaşıları ve bakım işçileri için hazırlanmıştır. Katılımcıları Cybertronic 500 yazılımını ve diğer yönetim sistemlerimizi kullanma konusunda deneyimli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim, sadece işletim sisteminin özelliklerinin temel olarak açıklamasına odaklanmakla kalmayıp, Marini operatörlerinin sahada öğrendiği ve konsol yönetiminde kullanabildiği tüm incelikleri keşfetme şansı sunacaktır. Denetleme ve kalibrasyon prosedürlerinin öğrenilmesi, reçete parametrelerinin değiştirilmesi, PLC ile entegre edilmiş yerleşik arayüzü anlama, yakıt tüketimini optimize etme, tanıları okuma, sensör, konveyör ve invertörün ayarlanması gibi tüm işlemler bu eğitim alındıktan sonra bir bilinmez olarak kalmamaktadır. Son olarak da GKA (geri kazanılmış asfalt) kullanımın optimizasyonu, işlevsel kontrol modülleri ve maksimum enerji tasarrufu gibi konulara değinilecektir.

Plentlerin ve Makinaların Rutin Bakımı

Sistemi baştan sona tanımak: Mükemmel bakım daha yüksek verimlilik ve üretim sağlar

MARINI plentlerinde çalışacak olan plent operatörü, ustabaşı, elektrik ya da bakım teknisyeni misiniz? En yaygın problemleri bağımsız bir şekilde çözmek için gereken becerileri öğrenerek, sistem aksama sürelerini minimuma indirmek mı istiyorsunuz? MARINI teknisyenleri ile iletişim kurarak tepki süresini kısaltıp tamirat hızını artırtmak mı istiyorsunuz? O zaman bu eğitim tam da size göre!

Eğitim tanımı

Bu eğitim ustabaşıları, operatör ve plent yöneticilerine; sistem aksama sürelerini azaltırken aynı zamanda verimlilik seviyesini optimum düzeyde tutmak için plent bakımının esaslarını öğretmektedir. Katılımcılar, plentlerdeki tüm bakım işlemleri için gerekli genel bir araç olarak Bakım ve Kullanım Kılavuzunu etkin bir biçimde nasıl kullanacaklarını öğreneceklerdir. Bu eğitim aynı zamanda periyodik olarak plentlere yapılacak olan ayarlamaların ve kalibrasyonların yanı sıra güvenlik, işleyiş, kontrollerin ve diğer araçların kullanımına ilişkin konular üzerinde duracaktır. Bu eğitim plentlerde ortaya çıkan en yaygın problemlerin çözümüne yardımcı olma hedefini taşımaktadır. Katılımcılar, sebeplerini anlayarak, en yaygın problemler yüzünden ortaya çıkan durumlara karşı hızlı çözümler üretebilecek ve plentlerin eski fonksiyonlarına dönebilmesini kendi kendilerine sağlayabilmelerine olanak sağlayan becerileri elde edeceklerdir. Kursun büyük bir bölümü, kabine gelen sinyallerin doğru bir şekilde okunması ve gerekli olduğu durumlarda MARINI destek servisi ile nitelikli bir şekilde iletişim kurulmasını ve böylece problemlere hızlı çözümler sunulmasını sağlayabilmek için devre şemalarının anlaşılmasına ayrılmıştır.