Geri Dönüşüm


Teknoloji içerik burada

Gelişmiş geri dönüşüm sistemi

Geri dönüştürülmüş soğuk malzeme, ılık geri dönüşüm sistemi aracılığı ile doğrudan drayere veya miksere eklenir ve işlenmemiş sıcak agrega ile ısı aktarımı yaparak son sıcaklığına ulaşır.
Geri dönüşüm sisteminin gelişmiş tasarımı sayesinde geri dönüştürülecek malzemenin üzerindeki kalıntı bitüm, işlenmemiş agrega ile birleşimi sırasında herhangi bir tıkanıklığa yol açmamaktadır.
Bu ekonomik, denenmiş ve test edilmiş çözüm %35’e varan oranlarda ve hatta bazı spesifik durumlarda daha da fazla oranda geri dönüşüm sağlamaktadır.

Mikser’de geri dönüşüm

Geri dönüştürülen malzeme soğuk-karışım elevatörü ile miksere aktarılır ve işlenmemiş agregalar gibi, miksere eklenmeden önce ayrı bir tartım bunkerinde tartılır.
Mikserde açığa çıkan buhar giderilmelidir ve soğuk GDA ile işlenmemiş sıcak agregalar arasında tam ısı aktarımı sağlamak için üretim çıktısı modifiye edilebilir.
İşlenmemiş agrega ve geri dönüştürülmüş agregalar mikser boyunca farklı döngüler izlediğinden, işlenmemiş agregalar elekten geçirilebilmektedir. Mikserde %25 oranında geri dönüşüm sağlanabildiği gibi, bu teknik ile ılık geri dönüşüm sisteminin birleştirildiği bazı spesifik durumlarda oranlar %40 seviyelerine çıkabilmektedir.

İkinci drayer’de geri dönüşüm

Geri dönüştürülmüş malzeme, özellikle bu amaç için tasarlanmış ayrı bir paralell-flow drayer’de kurutulur ve ısıtılır. İşlenmemiş agrega konvansiyonel bir döngü izler ve elekten geçer.