modiFALT


Polimer Modifiye Bitüm (PMB) Plenti

modiFALT

Polimer Modifiye Bitüm (PMB) Plenti


MARINI modiFALT Polimer Modifiye Bitüm (PMB) Plenti; yüksek değirmen performansı, kompakt tasarımı, kullanım kolaylığı ve ekonomik çalışma özellikleriyle PMB üretiminde ideal çözümdür. modiFALT yüksek üretim kapasitesi ile tüm yol, otoyol, demiryolu, havalimanı projeleri ve modifiye bitüm kullanımı gerektiren özel uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayabilir.

  • modiFALT PMB Plenti, granül polimer katkıları (SBS) ile bitümün modifikasyonu için özel olarak tasarlanmıştır. modiFALT, yol inşaatı ve havaalanı projelerinin yüksek kapasitelerdeki ve farklı reçetelerdeki tüm PMB gereksinimlerini karşılayabilir. Ayrıca, modiFALT ile bitüm modifikasyonu için EVA, PPA vb. gibi diğer katkı maddeleri de kolaylıkla kullanılabilir.
  • modiFALT'ın özel olarak tasarlanmış 160kW’lık yüksek kesme kapasiteli değirmeni, granül polimer türleri (Örnek; SBS) ile en iyi çalışma performansı için MARINI MAKİNA tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. modiMILL, tek pasta < 0,3mm'den daha küçük dane ebatlı polimer modifikasyonu sağlar.
  • Değirmen salmastra soğutma sistemi sayesinde uzun kullanım ömrü ve sorunsuz çalışma olanağı sağlanmıştır.
  • Her biri dört adet yük hücresi (loadcell) ile donatılmış beç tankları istenilen pas sayısına ve hassas tartım yapılmasına olanak sağlamaktadır.
  • İki beç tankı da güçlü karıştırma performansı için her biri 7,5kW'lık ikişer adet karıştırıcı ile donatılmıştır.
  • Beç tanklarının ısıtılmasını sağlayan kızgın yağ serpantinlerinin tankın dış yüzeyine yerleştirilmesi, polimer partiküllerinin yapışmasını ve topaklanmasını önlemektedir.
  • modiFALT, PLC + SCADA ve bilgisayar kontrollü sistem ile otomatik kontrol sistemine sahiptir.
  • Standart ölçüleri sayesinde kurulumu ve uluslararası nakliye işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
  • Opsiyonel; otomatik polimer dozajlama sistemi.
  • Opsiyonel; katı (Örnek; Sülfür tozu) ve sıvı (Örnek; PPA) katkı maddeleri için manuel veya otomatik dozajlama sistemleri.
40ton/saat’e kadar, kızgın yağ ısıtmalı, 2 adet otomatik polimer dozajlama sistemi ile,
1 adet 40’ Flat Rack ve 1 adet Open Top konteyner veya 2 adet standart TIR ile nakliye
30ton/saat’e kadar, kızgın yağ ısıtmalı, 2 adet otomatik polimer dozajlama sistemi ile,
2 adet 40’ Open Top konteyner veya 2 adet standart TIR ile nakliye
20ton/saat’e kadar, kızgın yağ ısıtmalı, 1 adet manuel polimer dozajlama sistemi ile,
1 adet 40’ Flat Rack veya 1 adet standart TIR ile nakliye
20ton/saat’e kadar, elektrik ısıtmalı, 1 adet manuel polimer dozajlama sistemi ile,
1 adet 40’ Flat Rack veya 1 adet standart TIR ile nakliye
15ton/saat’e kadar, kızgın yağ ısıtmalı, 1 adet manuel polimer dozajlama sistemi ile,
1 adet 40’ Open Top konteyner veya 1 adet standart TIR ile nakliye
15ton/saat’e kadar, elektrik ısıtmalı, 1 adet manuel polimer dozajlama sistemi ile,
1 adet 40’ Open Top konteyner veya 1 adet standart TIR ile nakliye
1

Manuel Polimer Dozajlama Sistemi

Yerleşim esnekliği sağlayan tasarımı sayesinde, polimer besleme sistemleri plentin tartım ve karıştırma tanklarının her iki tarafına da yerleştirilebilmektedir. modiFALT’ın bu özelliği, plentin şantiye yerleşim düzenine kolayca uyum sağlayabilmesine olanak tanımaktadır.
2

Otomatik Polimer Dozajlama Sistemi

1-Polimer stok bunkeri, BigBag’lerin kolayca yüklenebilmesi için geniş yükleme ağzına sahiptir ve akış sürekliliği için vibratör motorun yanı sıra düşük seviye alarm sensörü ile donatılmıştır.
2-Polimer tartım bunkeri; bir adet yük hücresi (loadcell), vibratör ve pnömatik aktüatörlü boşaltma kapağı ile donatılmıştır.
3-Her bir polimer tartma ve besleme sistemi için birer adet helezon bulunmaktadır.
3

Tartım ve Karıştırma Tankları

Her iki tartım-karıştırma tankı da uygun polimer dağılımı ve karışımını sağlamak için iki adet yüksek performanslı (2x7.5kW) karıştırıcı ile donatılmıştır. Karıştırıcıların ve tankların pürüzsüz iç yapısı malzemenin tank duvarlarına yapışmasını ve bitümün topaklanmasını önler. Tanklar, bitüm ağırlığının hassas bir biçimde tartımı için dijital ağırlık göstergeli 4’er adet yük hücresi (loadcell) ile donatılmıştır. Beç (tartım-karıştırma) tanklarının alt kısımları da dâhil tamamı, dış yüzeyinden ısıtıcı serpantinler ile kaplıdır. Beç tankının içindeki bitüm/PMB, kalıntı malzeme oluşmasını önlemek için tankın en alt kısmından emilmektedir.
4

Değirmen Soğutma Sistemi

Değirmen soğutma sistemi yüksek ısıya dayanımlı yumuşak salmastraların ömrünü uzatır ve yüksek performansta uzun süre çalışmalarına yardımcı olur.
5

Kontrol Kabini

Kullanıcı dostu kontrol kabini, operatörün konforlu koşullarda çalışmasını sağlar ve elektrik panosu ile kontrol sistemini toz, yağmur, sıcaklık ve nemden korur.
Kontrol sistemleri;
1-Yarı otomatik (kontrol paneli ile)
2-PLC + bilgisayar kontrol sistemi (SCADA) ile otomatik kontrol
6

modiMILL (Yüksek Kesme Kapasiteli Değirmen)

MARINI MAKİNA tarafından tasarlanan ve üretilen yüksek performanslı 160kW, yüksek kesme kapasiteli değirmen.
MARINI MAKİNA mühendisleri tarafından geliştirilen ve tek seferde 7 aşamalı kesim sağlayan özgün tasarımı sayesinde, modiMILL yüksek kesme kapasiteli değirmeni tek pasta dahi istenilen polimer tane ebadına ulaşabilmekte ve şartnamelere uygun bitüm modifikasyonunu sağlayabilmektedir.
Değirmeni beslemek amacıyla değirmenin önüne yerleştirilen 50m³/saat kapasiteli bitüm pompası sayesinde modiMILL’in sadece kesme işlemine odaklanması sağlanmıştır. Böylece değirmende olası performans ve kapasite kayıplarının önüne geçilmiştir.
Değirmen disk aralığının ayarlanabilir oluşu farklı tür ve yüksek oranda katkı maddelerinin (modifier) kullanımına olanak tanımaktadır.